evalet1
Mutfaklarda Kadınların Yeni Yardımcıları

Mutfaklarda Kadınların Yeni Yardımcıları

Mutfaklar kadınların neredeyse en çok vakit geçirdikleri yaşam alanlarıdır. Bu alanlarda teknoloji ve ürün çeşitliliğin artması ile birlikte işleri daha pratik ve çabuk yoldan hazırlamak için bazı araç ve gereçler her mutfağa girmeyi başardı.

Bu araç gereçler elektrikli ev aletleri olduğu kadar küçük ve çok iş bitiren küçük gereçlerdir. Fiyat bakımından her yerde kolaylıkla satılanlarından tutunda beyaz eşya ve zücaciye mağazalarında satılanlara kadar değişiklik gösterir.  Bu anlamda yemek yapmanın kolaylığı her geçen gün artmaktadır.

Bu anlamda mutfakta kadınların hayatını kolaylaştıran bu araç ve gereçleri başlıklar altında inceleyelim.

Elektrikli Küçük Ev Robotları

Son yıllarda birçok işi çok kısa sürelerde yapabilir yorsa kadınlar hepsinin en büyük yardımcıları bu küçük mutfak robotlarıdır. Küçük ev aletleri olarak anılan bu araçlar beyaz eşya mağazalarında ve zücaciyelerde satılmaktadır. Hepsinin görevi farklıdır karıştırıcı ayrı, parçalayıcı ayrı, püre haline getiren ayrıdır. Bu anlamda teknoloji iyi ki var.

evalet1

Mutfak Tartıları

mutfak-tarti

Mutfak tartıları internetten yemek tarifleri bakarken gram üzerinden verilen malzemeleri ayarlayabilmek adına oldukça iş görmektedir. Minyatür boyutları ile yer kaplamayan ve sağlam malzemeden üretilen bu küçük yardımcıların çoğu 5 kg kadar tartmaktadır.  Oldukça uygun fiyatlara satılan bu tartılar neredeyse tüm mutfaklarda yerini almış durumda.

Yeni Nesil Düdüklü Tencereler

duduklu

Yeni nesil düdüklü tencerelerde yemek yapmak artık çok kolay olmaktadır. Tüm malzemeleri koy ve kilitli kapağı kapat maksimum 30 dk da etler lokum gibi dağılacak kıvama gelsin. Üstelik eski tip düdüklülerin çıkardığı o sinir bozucu ses de yok. En kolay yemekler buharlı düdüklüler ile yapılır.

Silikon Mutfak Gereçleri

silikon-mutfak

Birçoğu nano teknoloji ürünü olan bu gereçler ısıyı iletmemeleri ve oldukça dayanıklı ve kullanışlı olmalarından dolayı hanımların gözdesi haline gelmiştir. Kalıplardan, karıştırma kaplarından, pişirme kaşıklarına kadar birçok alanda yer alan bu silikon gereçler oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır.

Modern Tencere ve Tavalar

modern-tencere

Son yıllarda hanımların vazgeçilmezleri arasında yer alan modern ve renkli tencere ve tavalar ile muhteşem yemekler mutfaktan tüm apartmana yayılır. Temizlikleri kolay olan birçoğunun da bulaşık makinesinde yıkanıyor olması hanımların mutfaklarında vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır.

En lezzetli yemek tarifleri için sizlerde mutlaka bu araç ve gereçlerden yardım alarak muhteşem sofralar hazırlayabilirsiniz. Nede olsa zaman kıymetli.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi